Ar zemāk esošo informāciju Jūs drīkstat iepazīties tikai gadījumā, ja esat veselības aprūpes darbinieks !!!
Cien. ārsti !
2008.gada jūlijā ir atsākta zāļu Rigvir ražošana un izplatīšana Latvijas teritorijā. Atgādinām, ka zāles Rigvir ir recepšu zāles. Transportējot un uzglabājot, tām jābūt sasaldētā stāvoklī. Zāļu lietošanas instrukcija un apraksts pieejams LR Zāļu valsts aģentūras mājas lapā.
Kopš 2011.gada 01.jūlijā zāles Rigvir iekļautas kompensējamo zāļu sarakstā diagnozei – ļaundabīga ādas melanoma (izņemot acs melanoma) ar izrakstīšanas nosacījumu – izraksta onkologs-ķīmijterapeits.
Rigvir – ECHO-7 vīrusu saturošs šķīdums injekcijām, kas iepildīts 6 ml flakonā; katrā 2 ml.
Pastāvīgi zāles Rigvir nopērkamas šādās aptiekās:
- „Universitātes aptieka” Aspazijas bulv. 5, Rīga, tālr. 67222720;
- „Mēness aptieka” Latvijas Onkoloģiskajā centrā Hipokrāta 4, Rīga, tālr. 67539126;
- “Centra aptieka” Elizabetes iela 8, Tukums, tālr.63125695, 22009187.
Zāļu lietošanas instrukcija un apraksts pieejams LR Zāļu valsts aģentūras mājas lapā.
Pirms iegādes vēlams sazināties ar konkrēto aptieku !
Ja jums ir jautājumi par zāļu pielietošanu vai par konkrētiem pacientiem, varat vērsties Latvijas Viroterapijas centra konsultatīvajā kabinetā.
Latvijas Viroterapijas centrs īsteno arī lekcijas un seminārus par šādām tēmām:
- imūnstatusa noteikšana izmantojot imūnprotekcijas un progresijas simptomu diagnostikas metodi;
- zāļu Rigvir pielietošana un imūnmodulatoru pielietošanas kombinētās metodes;
- bioterapijas, t.sk., viroterapijas vieta mūsdienu medicīnā.
Lekcijas un semināri tiek organizēti Latvijas Viroterapijas centrā. Ir iespējami arī izbraukuma semināri. Lai pieteiktos semināriem un lekcijām, lūdzu sazināties ar Dr.biol. Diti Venskus: t.mob. 29839806; e-pasts: [email protected].
Rigvir devas un lietošanas veids
Ārstēšana parasti notiek ambulatori. Pacientiem tiek nozīmēts individuāls ārstniecības jeb injekciju kurss. Ārstēšanās kursa ilgums parasti ir līdz trijiem gadiem. Precīzs ārstēšanās ilgums un devu skaits ir nosakāms individuāli; atkarībā no slimības stadijas, pacienta imūnsituācijas ārstēšanu uzsākot un saskaņā ar zāļu autores A.Mucenieces izstrādātajām metodiskajām norādēm (ir pieejamas ārstiem).
Terapijas starplaikos regulāri tiek kontrolēti pacienta imunoloģiskie rādītāji un zāļu iedarbība. Pēc pirmreizējām konsultācijām un/vai audzēja ekscīzijas ir iespējams ārstēšanos turpināt sava ārsta uzraudzībā, bet regulāri sazinoties ar ārstu onkologu/imunologu, kurš nozīmējis ārstniecības kursu.
Literatūra viroterapijas praktiskai pielietošanai un izpratnei
- Latvijas zinātnieku un praktizējošu imunologu profesores Ainas Mucenieces vadībā izstrādātās vadlīnijas (metodiskās norādes), kas iesaka gan viroterapijas kursa pielietošanas biežumu, ilgumu un, lai tiktu panākts augstāks terapeitiskais efekts, arī vīrusa ievadīšanas vietu – ievērojot reģionālo ievadīšanas principu.
- 2008.gadā izdotā zinātniskā grāmata „Kā vērtēt imunitāti. Melanomas modelis” (autori Aina Muceniece, Dite Venskus), kurā skaidrota individuāla pieeja slimnieka imūnstāvokļa izvērtēšanai, lai izvēlētos turpmākās terapijas taktiku, kā arī tiek pierādīta limfmezglu – sargmezglu nozīme onkopatoloģijā. Tajā ir apkopojums par viroterapijas pieredzi pasaulē un Latvijā. Grāmata papildināta ar unikālu imūnprotekcijas un progresijas simptomu diagnostikas tabulu, kas nākotnē varētu būt palīglīdzeklis ikvienam imunologam un onkologam.
- Žurnāla „Doctus”2005.gada novembra un decembra zinātniskās publikācijas par ļaundabīgo audzēju viroterapiju. (autors Aina Muceniece).
- Žurnāla „Doctus” 2007.gada janvāra numura zinātniskā publikāciju „Melanomas primārā perēkļa ekscīzijas radikalitāte un reģionālā sargmezgla nozīme melanomas progresijas protekcijā”. (autori Aina Muceniece, Dite Venskus).